O čom je Ignite?

„Oslň nás, ale nech je to rýchlo.“

Iba päť minút máte na to, aby ste ohúrili nedočkavé a hladné publikum. 20 snímok, ktoré sa nedajú zastaviť, každých 15 sekúnd neúprosne odpočítavajú čas vašej prezentácie. Adrenalín, zábava a vášeň sú v jadre tohto celosvetovo rozšíreného podujatia, ktoré píše svoju históriu od roku 2006, keď sa pod taktovkou spoločnosti O’Reilly Media prvýkrát konalo – kde inde ako v kolíske „nekonferencií“ – v Seattli.

Každý z nás má čo povedať, každý je expertom – na niečo. Formát Ignit-u je na prvý pohľad podobný ako u Pecha Kucha Night, ale nesústredí sa iba na umenie či kultúru. Jeho dvere sú otvorené naozaj komukoľvek a témam prezentácií sa medze nekladú. Od spôsobu, ako si kúpiť to správne auto až po hackovanie chuti čokolády. Jedinou podmienkou je vášeň pre vec, a tak nevadí, ak nie ste rodeným rečníkom, pretože to, na čom záleží, je vaša schopnosť vzbudiť v publiku rovnaké nadšenie a radosť.

Prezentácie sú však iba jednou z časťí programu. Ignite začína neformálnymi hrami či skupinovými aktivitami, ktoré búrajú bariéry medzi prezentujúcimi a divákmi a slúžia na spoznávanie nových a zaujímavých ľudí. Priateľská atmosféra, ktorá takto vzniká, robí z Ignit-u jedinečný zážitok.